Pamiętaj synku,  lataj nisko i powoli!                                                        

Święto Stowarzyszenia Oficerów Rezerwy 34PLM i Sympatyków Lotnictwa 
maj  2019 - uroczystości w Pucku
                  W dniach 09 do 12 maja, jak co roku, nasze Stowarzyszenie obchodziło swoje święto. Dzień dziewiątego maja, zbiegający się z dniem zakończenia drugiej Wojny Światowej , jest jednocześnie dniem utworzenia Stowarzyszenia Oficerów Rezerwy 34 Pułku  Lotnictwa Myśliwskiego i Sympatyków Lotnictwa w Gdyni - Babich Dołach.   Tegoroczne Święto naszego Stowarzyszenia składało się z dwóch wielkich imprez:
Relacja  kmdr (R) Zygrfyd NACZK
Zdjęcia: kpt. (R) Ryszard DAWID
Copyright © 2005 - 2019  VIPMEDIA

- uroczystości w dniu 09 maja 2019r. z okazji zakończenia drugiej Wojny  Światowej, które odbyły się
  w Gdyni Babich Dołach (
relację znajdziesz - tutaj).

- imprezy obchodzonej w dniach 11 - 12 maja 2019 roku w Pucku, gdzie w 1920 roku został utworzony Dywizjon Lotnictwa
  Morskiego Marynarki Wojennej, Święto Stowarzyszenia 34PLM i SL
Obchody Święta Stowarzyszenia w Pucku odbywały się z udziałem przedstawicieli władz miejskich, delegacji Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów  Sił Zbrojnych RP, której przewodniczył płk Stanisław Kalski,  Klubu Seniorów Lotnictwa, zaproszonych gości z Federacji Rosyjskiej, z kaliningradzkiego stowarzyszenia Господа Офицеры, którym przewodniczył płk. pilot Aleksandr Justiużanin,   członków naszego Stowarzyszenia oraz mieszkańców miasta Puck.
Uroczystości rozpoczęły się pod pomnikiem  upamiętniającym powołanie w roku 1920 Morskiego Dywizjonu Lotniczego. Przybyłe delegacje, gości i mieszkańców Pucka powitał Prezes Stowarzyszenia płk pil. Leopold Stachowski.
Galeria zdjęć  - kliknij
Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym "Pamięć Polskich Pilotów, którzy zginęli w drugiej wojnie światowej w obronie polskiego wybrzeża i Ojczyzny nad wszystkimi morzami świata".
cof
           Wielką atrakcją, dla zaproszonych gości i członków Stowarzyszenia, po obiedzie był rejs po Zatoce Puckiej luksusowym jachtem motorowym, którym dowodził członek naszego Stowarzyszenia kapitan jachtowy i motorowodny Paweł Szczepaniak. Uczestnicy rejsu byli zachwyceni tą morską wycieczką.
          Dzień ten zakończyła uroczysta kolacja przed rozpoczęciem której niektórzy członkowie Stowarzyszenia otrzymali odznaczenia i medale okolicznościowe
(Zdjęcie ilustracyjne - internet)
         W niedzielę po śniadaniu, w ostatnim  dniu Święta Stowarzyszenia, członkowie Stowarzyszenia wraz z delegacją zagraniczną, oficerów rezerwy „GASPADA OFICIERY” z Kaliningradu udała się do miejscowości Starzyński Dwór, gdzie pod pomnikiem bestialsko spalonych przez Niemców jeńców rosyjskich w stodole,  zostały złożone wiązanki Kwiatów. Przybyłą pod pomnik delegację powitał sołtys, który w krótkich słowach przedstawił martyrologię tych jeńców.
sdr_HDRB
            W drodze powrotnej delegacja z Kaliningradu złożyła kwiaty na małym cmentarzu żołnierzy rosyjskich w Mrzezinie oraz na dużej kwaterze żołnierzy rosyjskich  w Gdyni - Redłowie. Po tej ceremonii  nastąpiło pożegnanie i powrót do domu. Wszyscy uczestnicy święta Stowarzyszenia wyrazili chęć spotkania się na naszym święcie w roku 2020 - tym bardziej, że w tym roku przypada setna rocznica utworzenia Dywizjonu Lotnictwa Morskiego w Pucku. 
Przejdź do relacji z Babich Dołów